»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  loveislove في 2008-08-02, 12:58

***************در پی اتهامات وارده به آرشام پارسی چه واکنشی داريد و نظرات شما چيست آيا شما هم اطلاعاتی داريد؟ ***********

loveislove

تعداد پستها : 5
Registration date : 2008-04-14

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty Re: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  loveislove في 2008-08-02, 12:59

*********************بیانیه ی رسمی هیئت مدیره ی سازمان دگرباشان جنسی ایرانی************************
در شماره بیست و ششم نشریه چراغ، اول مارچ 2007 (یازده اسفند 1385)، نیاز سلیمی در پاسخ به اعتراضات و اتهاماتی که در آن زمان به آرشام پارسی، دبیرکل سابق سازمان دگرباشان جنسی ایرانی وارد شده بود، در چارچوب نامه ای به نمایندگی از جانب هیئت مدیره ی سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، پاسخ ممکن در آن برهه ی زمانی را منعکس کرد و در بخش پایانی نامه نوشت :
«.. در آیین نامه ای که به زودی منتشر خواهد شد شرایط تغییرات در هیئت مدیره، اعلام خواهد شد. در زمان موعود که حداقل دو سال بعد از این تاریخ است اگر اعضای سازمان به اندازه ی هیئت مدیره ی فعلی به کارآیی آرشام باور نداشته باشند حتماً کس دیگری جای او را خواهد گرفت.»
در آپریل 2008 ( اردیبهشت 1387 ) ، نامه دوم سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، در شماره سی و نهم نشریه چراغ منتشر شد و تغییرات انجام شده در سازمان را تحت عنوان تغییر ساختاری سازمان که متشکل از دبیرکل و هیئت دبیران بود اعلام کرد و به این وسیله حذف عنوان دبیرکل و تبدیل آن عنوان به عضو شورای دبیران در مجموعه ای که شورای دبیران خوانده شد را به اطلاع عموم رساند.
در فاصله ی زمانی میان نامه ی اول سازمان در مارچ 2007 و نامه ی دوم در آپریل 2008 یعنی از اسفند 85 تا اردیبهشت 87 علیرغم حسن نیت و اعتماد و تمایل به همکاری از جانب دیگر دبیران سازمان و با در نظر گرفتن اهمیت انکار ناپذیر وجود این سازمان به عنوان اولین و تنها سازمان مدافع حقوق دگرباشان جنسی ایرانی، شرایطی توسط دبیرکل سابق در فضای کاری این سازمان به وجود آمد و با گذشت زمان تبدیل به مانعی نه تنها بر سر راه عملکرد درست و مبتنی بر اصول سازمان بلکه در تقابل با هر نوع منش و تفکر دموکراتیک و حقوق بشری گردید. طبیعی است که در این فاصله ی یک سال و اندی، دیگر دبیران سازمان از هر گونه راهکاری جهت هدایت اعمال آقای آرشام پارسی در جهت صحیح منافع دگرباشان جنسی و اهداف سازمان بهره جستند. نهایتا حاصل این دوران پر تنش وقوف بر این واقعیت بود که آنچه از دیدگاه دیگر دبیران اعمالی خلاف و مغایر با اصول ادعایی این سازمان بوده حاصل عدم تجربه و یا ناپختگی آقای آرشام پارسی در امر فعالیت های اجتماعی و حقوق بشری نیست بلکه با کمال تأسف شیوه ای پلیسی، سرکوبگرانه، نفع طلبانه، و در خلاف جهت بهزیستی پناهجویان دگرباش و جامعه ی دگرباشی جنسی ایرانی بوده است و عامدانه به کار گرفته شده است. در طول مدت دو ماه قبل از این تاریخ و طی چندین جلسه ی متعدد دبیران سازمان با طرح موارد زیر " که تنها بخشی از عملکردهای خلاف آقای آرشام پارسی است"، تغییر عنوان و جابجایی ایشان را به ایشان تفهیم کرده و شرط حضور محدود ایشان را در چارچوب سازمان، تغییر روش و رعایت قوانین مطرح شده جهت جلوگیری از صدمات بیشتر به سازمان و مراجعان آن تعیین کردند و این دوازده اشکال که ناشی از عملکرد ایشان بود به نامبرده تذکر داده شد :
1- عدم شفافیت در ارائه ی اطلاعات مربوط به پناهجویان دگرباش به هیئت مدیره
2- عدم شفافیت در استفاده از منابع محدود مالی سازمان که می باید برای مصرف و به حمایت از پناهندگان دگرباش جنسی ایرانی اختصاص داده شود
3- ادامه ی استفاده از نام های ساختگی و مجهول جهت نفوذ در میان وبلاگ نویسان و دیگر اجتماعات دگرباشان جنسی ایرانی با هدف دریافت اطلاعات و ایجاد اغتشاش و عدم اعتماد میان بدنه ی سازمان و جامعه ی دگرباشان جنسی ایرانی
4- استفاده از هویت های ساختگی جهت حمله و یا حمایت از مدیران سازمان تحت عنوان دگرباشان داخل ایران به قصد بر هم زدن موازنه ی آراء و برنامه ریزی در داخل سازمان
5- طرح غیر مستقیم تهدید به برملا کردن هویت دگرباشانی که از روش های ایشان انتقاد به عمل می آوردند به قصد ارعاب و ساکت کردن انتقادات
6- هک کردن، جعل متن، ایمیل سازی های دروغین و منتشر کردن آن ها و ایمیل های شخصی دیگر مدیران سازمان
7- عملی کردن تهدید افشای منتقدان به عنوان نمونه مورد انتشار نامه ای بر علیه مجله ماها با نام ساختگی هلیا پرند در نشریه چراغ – طرح افترا به دگرباشان جنسی ایران با نام ساختگی مورچه و ارائه ی آن در قالب ایمیل به عضو هیئت مدیره
8- عدم رعایت نظر و سیاست دیگر مدیران درباره اندازه و ابعاد تبلیغات و ایجاد هیاهو و بهره برداری شخصی تحت عنوان اهداف سازمان دگرباشان جنسی
9- عدم مسئولیت در مورد شرایط دشوار پناهندگان دگرباش در خارج از مرزهای ایران و عدم شفافیت در صرف منابع مالی و معنوی سازمان جهت حمایت از تعدادی محدود از نزدیکان پناهجو
10- عدم شفافیت در استفاده از اعتبار و امکانات سازمان جهت تطمیع و تهدید پناهجویان در خدمت اهداف شخصی
11- ارائه اطلاعات دست چین و ناقص به دیگر دبیران جهت پیگیری مراجعین علیرغم تذکرهای متعدد شورای دبیران
12- عدم شفافیت در ارائه ی اطلاعات مربوط به پناهجویان جهت جمع آوری کمک مالی به نام پناهجویان دگرباش
در آخرین جلسه شورای دبیران در تاریخ 11 جولای 2008 (جمعه 21 تیر1387) تصمیم بر تهیه پیش نهادات یکایک مدیران در جهت مقابله و تصحیح موارد بالا اعلام شد و تاریخ جلسه ی بعد به دوهفته بعد از آن تاریخ موکول گردید که آقای آرشام پارسی نیز با توافق بر این تصمیم جلسه را ترک کردند. دو روز بعد از آن تاریخ، در 13 جولای ( یکشنبه 23 تیر 1387)، آقای پارسی بدون مشورت و با مخالفت رسمی با تصمیم جمعی، به عنوان مسئول فنی سایت سازمان و نشریه چراغ، که علیرغم عدم موافقت دیگر دبیران به اصرار و با ارائه دلایل واهی در رأس این سمت باقیمانده مانده بود، کلیه مدارک سازمان از جمله پرونده های همه پناهجویان و اطلاعات ارتباطات با داخل ایران را به سرقت برده و امکان دسترسی دیگر مدیران را مسدود کردند. همزمان، ایشان نام همه ی دبیران را از سایت سازمان حذف کرده و این سایت را تبدیل به تابلوی اعلانات سخنرانی ها و ارتباطات شخصی خویش نمودند.
در 16 جولای ( چهارشنبه 26 تیر 1387)، سه روز پس از مسدود شدن اطلاعات و ایمیل های سازمان، شورای دبیران تصمیم به اخراج آرشام پارسی از جمع شورای دبیران و از سازمان دگرباشان جنسی ایرانی گرفت. به دنبال مشورت با وکیل، در 25 جولای (جمعه 4 مرداد 1387) نامه ای با پست سفارشی برای ایشان فرستاده و مهلت سه روزه تعیین شد تا ایشان در موعد مقرر اموال سازمان را به یکی از اعضای شورای دبیران برگرداند. در 29 جولای (سه شنبه 8 مرداد 1387) با مراجعه به وزارتخانه مربوطه، نام آرشام پارسی از لیست مدیران سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، Persian Gay and Lesbian Organization, PGLO، تنها نام ثبت شده ی سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، حذف شد.
در 30 جولای ( چهارشنبه 9 مرداد 1387)، با مراجعه به بانک برای دریافت و ارسال پول به مقصد ترکیه، به یکی از صاحبان امضا از میان شورای دبیران، مدیر بانک اطلاع داد که نام دو نفر از سه نفر صاحب امضا توسط آرشام پارسی از حساب بانکی سازمان خارج شده است. عصر همان روز گزارش این اتفاق به پلیس تورنتو داده شد.
در طول این مدت آرشام پارسی با استفاده از نام سازمان دگرباشان جنسی ایرانی، اطلاعیه های نادرست و اخبار کذب در ارتباط با تغییرات انجام شده در ساختار سازمان را منتشر کرده است و اقدام به انتشار نشریه چراغ بدون اطلاع شورای دبیران و سردبیر نشریه نموده است و این در صورتی است که ایشان از سمت خود به عنوان عضو شورای دبیران به دلایل ذکر شده، و از مدیر مسئولی نشریه چراغ به دلیل ایجاد ناامنی در فضای نشریه، برکنار شده بود.
در این مدت با سازمان های مربوط در مورد عملکرد آرشام پارسی و نگرانی های شورای دبیران در ارتباط با استفاده ی خلاف قانون از کمک های مالی رسیده برای پناهجویان، و نگرانی در مورد پرونده های پناهجویان ایرانی، و موارد متعدد دیگر خلافکاری، تماس گرفته شده و توضیح لازم داده شد.
اعلام می کنیم که هر گونه تغییر منفی در شرایط پناهجویان دگرباش جنسی ایرانی در کشور ترکیه و دیگر کشورهای ترانزیت و کشورهای پناهنده پذیر که یا در مراحل آخر پروسه ی پناهندگی و یا در حال گذراندن مراحل اولیه ی پناهجویی هستند از نقطه نظر سازمان بر عهده ی آقای آرشام پارسی و نتیجه تخریب ایشان در جریان این پروسه شمرده خواهد شد. هر گونه ایجاد تشویش و نگرانی و آسیب برای اعضای جامعه دگرباشی در داخل و یا آنان که به دلایل امنیتی به عنوان پناهنده ی عادی در خارج از مرزهای ایران به سر می برند، بر اساس تهدیداتی که از سوی ایشان انجام گرفته است، نتیجه ی مستقیم عملکرد آقای آرشام پارسی شمرده خواهد شد. ما، امضا کنندگان زیر، اعضای حاضر و فعال شورای دبیران سازمان به این طریق به تعهدی که در تاریخ مارچ 2007 ( اسفند 1387 ) در پاسخ به درخواست های مکرر دگرباشان ایرانی خارج و داخل ایران درخصوص رسیدگی و نظارت بر کارهای آرشام پارسی پذیرفته و اعلام نمودیم عمل کرده و در این تاریخ، شانزدهم جولای دو هزار و هشت (26 تیر 1387) ، امکان و امید هرگونه اصلاح و تغییر در روش های مخرب و خلاف آقای پارسی را غیر ممکن دانسته و ایشان را از هر گونه همکاری و ارتباط با بدنه ی این سازمان خلع می کنیم. در طی چند هفته ی آینده، متن رسمی دیگری از طرف شورای دبیران سازمان دگرباشان جنسی ایرانی منتشر می شود که در آن حاصل تصمیمات و نام سازمان آینده ( چنانچه به دلیل سرقت اسناد و پسوردها توسط آقای پارسی ، با نام فعلی امکان ادامه فعالیت نباشد) اعلام خواهد شد. اهداف این سازمان و ضرورت وجودی آن تک تک ما را موظف می کند که علیرغم مشکلاتی از این دست بی وقفه به کار خود ادامه دهیم. اتکاء ما در این راه حمایت و همیاری یکایک فعالان و کوششگران جامعه ی دگرباشی است.
از همه ی دوستان و همراهان سازمان، نشر و گسترش این متن را جهت آگاهی و پیشگیری از آسیب های احتمالی از جانب آقای آرشام پارسی درخواست می نماییم.
شورای دبیران سازمان دگرباشان جنسی ایران : روشن برهان _ نیاز سلیمی _ ساقی قهرمان _ سام کوشا
از میان اعضای شورای دبیران، خانم ویکتوریا طهماسبی از مسئولیت کنار گرفتند و آقای صبا راوی اظهار داشتند در ارتباط با مسائل پناهندگانی که به کشور هلند وارد می شوند امکان همکاری دارند. آقای الفاروق خاکی،که خود دگرباش است و وکیل پناهجویان دگرباش، به شورای دبیران سازمان دگرباشان جنسی ایرانی پیوستند.

loveislove

تعداد پستها : 5
Registration date : 2008-04-14

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty رد: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  Hamjensgera في 2008-08-03, 00:27

نظر من این هست که همه این چیز ها از اول تا آخر از بالا تا پایین از زیر
تا رو باید دور ریخته بشه و یک سازمان جدید ایجاد بشه، متهم کردن این و آن
برای کسی نفعی نداره، حالا فرض بر اینکه کسانی در دادگاه هم محکوم شدند
همه مردم جهان هم آنها را محکوم کردند این چه حاصلی برای جامعه همجنس
گرایان خواهد داشت به جز اینکه توان ما را صرف کارهای بی نتیجه کنه.
هر
چه در گذشته اتفاق افتداده باید فراموش بشه و کسانی که ایده های بهتری از
آنچه تا به حال رخ داده دارند باید از نو شروع کنند و هر کاری که بلدند
انجام بدند.

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Age : 36
محل سکونت : Tehran
Registration date : 2007-10-04

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty رد: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  behrad_hunky في 2008-08-03, 15:26

من یک کم گیج شدم
یک نفر لطف کند و توضیح دهد که واقعا در سازمان ایرکو چه خبر است؟
من که باور نمی کنم که آرشام از مقام و موقعیت خود سو استفاده کرده باشد
behrad_hunky
behrad_hunky

تعداد پستها : 29
Age : 32
محل سکونت : تهران
Registration date : 2008-03-06

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty رد: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  behrad_hunky في 2008-08-03, 16:06

پس بگو انگار در زمان بی خبری ما اتفاقات بسیار زیادی افتاده است!
من فکر کنم این ماجرا ضربه بسیار سنگینی به وجه ی سازمان در داخل و خارج کشور زد
واقعا باعث افسوس است تصور کنید که آن هایی که به امید دریافت پناهندگی و با حساب کردن روی حمایت و پشتیبانی سازمان به ترکیه یا جاهای دیگر گریخته بودند با شنیدن این خبر چه حالی می شوند؟
مگر نه اینکه سازمان می بایست زبان گویای دگرباشان ایرانی در جوامع بین المللی می بود؟گویا هدف این افراد از ایجاد این سازمان نه کمک به دگرباشان بلکه اهداف دیگری بوده است
فکر کنم الآن بیش از هر زمان دیگری نیاز به یک سازمان جدید برای دگرباشان احساس شود
behrad_hunky
behrad_hunky

تعداد پستها : 29
Age : 32
محل سکونت : تهران
Registration date : 2008-03-06

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty رد: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  دوست في 2008-08-27, 02:18

ای بابا این همه دردسر کشیدن نداره که حالا اینجا ایران هست کسی به قانون اهمیت نمی دهد کانادا که یکه باید فرق بکنه یک نامه از اداره ثبت یا هر چی که هست بیارید نشون بدن که کی کی رو اخراج کرده قال قضیه رو بکنید

دوست
مهمان


بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

»» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما Empty رد: »» آرشام پارسي و اتهامات نظرات شما

پست  idin في 2008-08-30, 21:56

-------
idin
idin

تعداد پستها : 36
Age : 34
محل سکونت : eeeeeee
Registration date : 2008-03-18

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد