ويروس HIV (ايدز) از کجا آمد؟

اذهب الى الأسفل

ويروس HIV (ايدز) از کجا آمد؟ Empty ويروس HIV (ايدز) از کجا آمد؟

پست  Hamjensgera في 2008-08-08, 13:14

>منبع<
در سال 1999 گروهی از پژوهشگران در دانشگاه Alabama دریافتند که ویروس HIV مخفف Human immunodeficiency virus مطابقت بسیار زیادی با ویروس SIV مخفف Simian Immunodeficiency Virus دارد (simian به معنی میمون است)، در واقع این ویروس از میان میمون هایی که در آفریقای مرکزی و غربی زندگی می کردند به انسان منتقل شده.
سه مورد که حدس زده می شود از نخستین موارد انتقال بیماری از میمون به انسان باشد در زیر لیست شده:

1- نمونه ای که از پلاسما در سال 1959 از خون یک مرد که در منطقه ای که امروزه به نام جمهوری دموکراتیک کنگو نامیده می شود پیدا شده.
2- نمونه ای که از یک نوجوان که در سال 1969 در St. Louis مرده پیدا شده.
3- نمونه ای که از یک ملبان نروژی که در سال 1976 مرده پیدا شده.

پژوهشی که برو روی نمونه ای که از سال 1956 بر جای مانده انجام گرفته نشان می دهد که ویروس HIV-1 در این مورد در دهه 1940 یا اوایل دهه 1950 به این فرد منتقل شده. پژوهش های دیگری که در آفریقا انجام شده و شبیه سازی تکامل ویروس دهه 1930 را به عنوان آغاز پدیدار شدن ویروس در انسان تخمین می زنند.

سالها مرگ و میر ناشی از ایدز ناشناخته بود ولی پس از اپیدمی که در سال 1980 در بین مردان همجنس گرای امریکا پدیدار شد و تحقیقاتی که پیرامون مرگ و میر عجیب همجنس گرایان مرد صورت گرفت سبب شناخت عامل ویروس HIV در پدیدار شدن بیماری ایدز شد. تحقیقات نشان میدهد این اپیدمی از هائیتی وارد ایالات متحده شده، که تحقیقات نشان میدهد ویروس از طریق یک فرد زمانی که بسیاری از هائیتی ها در کنگو کار می کردند از آنجا وارد هائیتی و سپس ایالات متحده شده.
>منبع<

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Age : 36
محل سکونت : Tehran
Registration date : 2007-10-04

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد