نگاه من به همجنسگرايي

اذهب الى الأسفل

نگاه من به همجنسگرايي Empty نگاه من به همجنسگرايي

پست  Hamjensgera في 2007-10-04, 16:24

همجنسگرایی چیست ؟
همجنسگرایی نوعی گرایش عاطفی است که فرد نسبت به همجنس خود دارند ، اکثر انسانهای بالغ نوعی گرایش عاطفی به جنس مخالف دارند و از دوستی ، ازدواج و رابطه جنسی با جنس مخالف خود لذت میبرند ولی در بعضی افراد همین گرایش نسبت به همجنس وجود دارد که در این صورت به این احساسات همجنسگرایی گفته میشود.
همجنسگرا کیست ؟

کسی که نوعی از گرایش عاطفی که میتواند منجر به ازدواج و رابطه جنسی شود را فقط و فقط نسبت به همجنس خود داشته باشد همجنسگرا (Homosexual) نامیده میشود ، بعضی افراد به هر دو جنس گرایش دارند که به آنها دوجنسگرا(Bisexual) گفته میشود.

چه چیزی فرد را همجنسگرا میکند ؟
جواب دقیق و اطمینان بخشی برای این پرسش پیدا نشده ولی تئوری هایی در این زمینه وجود دارد برای مثال تفاوتهایی در سیستم عصبی (مثل کم بودن گیرنده های آندروژن در مردان) و یا تفاوتهایی در گوش داخلی ولی چگونگی پیدایش این تفاوت ها هنوز به اثبات نرسیده ، همجنسگرایان از کودکی رفتارها و گرایشات و حس زیبایی شناسی متفاوتی دارند که خود را در بازی ها ، انتخاب لباس و غیره نشان میدهد و پس از بلوغ گرایش عاطفی نسبت به همجنس خود را بروز میدهند.

آیا همجنسگرایی یک بیماری است ؟
خیر ، تمام سازمان های مربوط با بهداشت روانی اظهار کرده اند که همجنسگرایی یک ناهنجاری روانی نیست ، شرایط اجتماعی و نا امنی میتواند احساس سردرگمی و استرس در همجنسگرایان ایجاد کند و در نحایت منجر به بروز بیماری های روانی در همجنسگرایان شود ، صحبت کردن با دیگران در مورد اینکه چطور احساس میکنیم و پشت گرمی داشتن از خانواده و روابط خانوادگی مستحکم این استرس ها را از بین میبرد.

آیا یک همجنسگرا میتواند دگرجنسگرا شود ؟
گذشته از هر گرایشی انسانها میتوانند انتخاب کنند که چطور رفتار کنند و مثلا با تقلید از رفتار دیگران وانمود کنند که کسی را که قلباً دوست ندارند دوست دارند ولی رفتار هایی که با گرایش فرد مطابقت نداشته باشد منجر به نابسامانی شدید روانی و عدم احساس خوشبختی در زندگی خواهد شد. همجنسگرایان نمیتوانند احساسات خود را تغییر دهند ولی میتوانند خلاف آن عمل کنند. دگرجنس گرایان نیز نمیتوانند به دلیل شرایط محیطی همجنسگرا شوند.

آیا همجنسگرایی یک جرم است ؟
هر انسان مالک بدن و زندگی شخصی خویش است ، ستاندن اختیار تصمیم گیری در مورد مسائل شخصی از انسان پایمال کردن حقوق انسانی و جنایتی است قابل مقایسه با برده داری ، انصاف نیست که درستورالعمل هایی که مالکیت انسان بر زندگی شخصی خود را از او میگیرند قانون نامید و افرادی که چنین دستورالعمل هایی صادر کنند خود مجرم هستند . شکی نیست که پایمال کردن تعهدات اخلاقی برای زندگی مشترک ، تجاوز جنسی ، رابطه جنسی با افراد نابالغ و خشونت جنسی چه با همجنس و چه با جنس مخالف پایمال کردن حقوق انسانی و جرم است.

آیا آزادی همجنسگرایان جامعه و خانواده ها را تحدید میکند ؟
رعایت حقوق و احترام به انسانها قدمی است برای برقراری امنیت اجتماعی ، سرکوب و پایمال کردن آزادی های فردی نتیجه ای جز سرخوردگی و بیماریهای روانی و به دنبال آن روابط پنهان و بیمار گونه مانند بهره کشی جنسی از کودکان ، خشونت جنسی ، خانواده های از هم پاشیده و خشونت خانوادگی نداشته چه برای دگرجنس گرایان و چه برای همجنسگرایان ، در مقابل روابط خوب با خانواده و احترام به عضو همجنسگرای خانواده موجب سلامت روانی فرد همجنسگرا و محیط خانواده است.

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Age : 36
محل سکونت : Tehran
Registration date : 2007-10-04

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد