صحبت در مورد همجنس گرايي

اذهب الى الأسفل

صحبت در مورد همجنس گرايي Empty صحبت در مورد همجنس گرايي

پست  Hamjensgera في 2007-10-19, 18:21

برگرفته شده از این سایت


صحبت در مورد همجنس گرایی

پسر چهارساله ام یک دوست بسیار صمیمی دارد. آنها اغلب با هم بازی می کنند و همبازی های خوبی برای هم هستند. اخیرا در کلاس آمادگی خود در مورد اینکه عاشق همدیگر هستند حرف زدند، بدون اینکه از معنای آن چیزی بدانند. غالبا بچه های این سن عاشق کسی هستند و در غالب مواقع آنها عاشق خانم معلم خود میشوند. وقتی از پسرم پرسیدم که عاشق چه کسی شده ای، بلافاصله جواب داد: عاشق بهترین دوستم. امروز وقتی به خانه آمد گفت که از مادر دوست اش شنیده است که آنان نمی توانند عاشق هم باشند، چون هردو پسر هستند. پسرم مفهوم این حرف را نمی فهمد و من تلاش کردم برایش توضیح دهم که برخلاف گفته ی مادر دوست اش، چنین چیزی امکان پذیر هست. اما دوست اش دیگر مایل به ادامه ی این دوستی نیست، چون پدرش مسخره اش می کند.

- برای کودکان در گروه سنی 4 تا 6 سال پیش می آید که با احساس عاشق شدن واقعی به خانه بیایند. برای آنان این عشق چیزی جز یک دوستی ویژه نیست و این احساس ویژه را بطور طبیعی میتوان نسبت به خیلی ها داشت. متأسفانه کودکان حتی در این سن، از بعضی بزرگسالان می شنوند که برخی اَشکال دوست داشتن "مجاز" نیست و "نباید" باشد.

اگر جوانان در سن بلوغ کشف کنند که دارای تمایلات همجنس گرایی هستند، میتواند به ترس و دلهره در آنان منجر شود. برخی از آنان سال ها از قبول این واقعیت سر باز میزنند، گروه دیگری آن را به شکل یک راز بزرگ پنهان نگه میدارند و این به واسطه ترس از واکنش اطرافیان می باشد. بخشی از این ترس، سردرگمی و نگاه منفی اطرافیان به مسئله همجنس گرایی را میتوان از طریق واردکردن بحث همجنس گرایی در تربیت جنسی کودکان جلوگیری کرد. هنگامیکه با کودکان در مورد مسائل جنسی گفتگو میکنیم، طرح مسئله همجنس گرایی میتواند آمادگی لازم را در آنها ایجاد کند تا چنانچه با این مسئله مواجهه شدند، دچار ترس، نگرانی و سردرگمی نشوند.

همجنس گرایی میبایست به امری قابل پذیرش در حیطه مسائل جنسی بدل شود تا بتواند از شکل غیرعادی و استثناء امروزی خود رهائی یابد.

نیازی به توضیح مفهوم همجنس گرایی برای کودکان خردسال نیست، چرا که این مفهوم برای آنها چندان معنی ندارد. اما میتوان گفت که برخی مردان یا پسران به همجنس های

خود علاقمند میشوند و با هم تماس جنسی دارند. آنها نمیتوانند ازدواج کنند (1) ولی میتوانند با هم زندگی کنند. مسلما این امر در مورد دخترها و زنان نیز صادق است.

برای همه ی مربیان به یک اندازه ساده نیست که در مورد همجنس گرایی صحبت کنند. به عنوان یک بزرگسال باید در وحله ی نخست شما برای خودتان مشخص کنید که در مورد همجنس گرایی چگونه می اندیشید. چرا که نحوه نگرش شما در توضیح بیطرفانه ای که قرار است به کودک ارائه دهید، کاملا موثر است. حتی در برخورد غیرشفاهی. بعنوان مثال چنانچه شما الان توضیح بیطرفانه ای از همجنس گرایی ارائه داده اید اما یک ساعت بعد وقتی جلوی تلویزیون نشسته اید و به برنامه ای نگاه میکنید که در آن رفتار همجنس گرایان مورد تمسخر قرار میگیرد و شما به آن میخندید، در اینجا کودک پیام دیگری از این رفتار شما دریافت میکند.

در ادامه بعنوان بزرگسال باید نزد خود مشخص سازید که چه پیام و آگاهی ای را می

خواهید در مورد همجنس گرایی به کودکان منتقل سازید. آیا می خواهید که بچه ها بشنوند که همجنس گرایی نیز نوعی دوست داشتن و عاشق شدن است که بین دو همجنس اتفاق می افتد و این رفتار به همان میزان طبیعی است که عاشق شدن دو غیرهمجنس؟ و اینکه همجنس گرایی می تواند رابطه ای سالم و طبیعی و به همان میزان صمیمی و سرشار از عشق و محبت باشد که نزد غیرهمجنس گرایان است؟

اگر پیام تان این است، پس باید به عنوان بزرگسال آن را روشن و آشکار بیان کنید و در کلاس اجازه تعریف جک های در باره همجنس گرایی را ندهید و به کودکان خود نگویید که اجازه ندارند عاشق دوست همجنس خود شوند.

1- در زمان نگارش این کتاب، هنوز قانون اجازه ازدواج همجنس گرایان در هلند تصویب نشده بود.

برای امتحان خودتان که به عنوان ولی یا مربی، همجنس گرایی تا چه میزان برایتان پذیرفته شده است، می توانید خود را اینگونه آزمایش کنید: اگر روزی یکی از فرزندانتان که در مرحله ی سنی بلوغ است با این پیام به خانه بیاید که " مامان، بابا، می خواهم به شما بگویم که..."، چگونه عکس العملی نشان می دهید؟
برگرفته شده از این سایت


Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Age : 36
محل سکونت : Tehran
Registration date : 2007-10-04

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد