رواج ازدواج بين زنان همجنس گرا و مشکلات کليساي انگلستان

اذهب الى الأسفل

رواج ازدواج بين زنان همجنس گرا و مشکلات کليساي انگلستان Empty رواج ازدواج بين زنان همجنس گرا و مشکلات کليساي انگلستان

پست  Hamjensgera في 2007-10-20, 11:00

رواج ازدواج بین زنان همجنس گرا و مشکلات کلیسای انگلستان - برگرفته از BBC

آخرین آمار دفتر سر شماری ملی بریتانا می گوید در نزدیک به دو سالی که ازدواج محضری بین همجنس گرایان قانونی شده، شمار زوج های زن که رابطه خود را ثبت می کنند رو به افزایش بوده و به میزان آن در میان زوج های مرد نزدیک شده است. این آمار مربوط به سال گذشته ( ۲۰۰۶ ) است و گویای بیش از ۱۶ هزار ازدواج بین همجنس گرایان.

میانگین سن این افراد در میان مردان ۵۳ و زنان ۴۶ سال بوده و باز این آمار نشان میدهد که ۹۰ درصد اینگونه ازدواج ها در انگلستان، ۶ درصد در اسکاتلند، ۳ درصد در ویلز و ۱ درصد در ایرلند شمالی به ثبت رسیده است. برای پژوهشگران رشته گرایش های جنسی در انسان باز از آمار دفتر سرشماری نقل کنم که نزدیک به نیمی از زنانی که بر اساس قانون با زن دیگری ازدواج کرده اند قبلا شوهر داشته اند، نسبت سابقه ازدواج عادی درمیان مردانی که در این دو سال با هم جنسان خود عهد بسته اند ۱۰ درصد بوده است.
رواج ازدواج بين زنان همجنس گرا و مشکلات کليساي انگلستان T
رواج ازدواج بين زنان همجنس گرا و مشکلات کليساي انگلستان 20071019162458gay
این آمار در زمانی منتشر می شود که رسمیت بخشیدن به رابطه زوج های همجنس گرا همچنان درمیان رهبران شاخه اسقفی کلیسای پروتستان در آمریکا، آفریقا و انگلستان مساله ای حل نشده باقی مانده و حتی با خطر جدا شدن شاخه آفریقایی این کلیسا مواجه است. کلیسای پروتستان آفریقا که بیشترین پیروان این فرقه از مسیحیت را داراست بشدت مخالف رسمیت بخشیدن به همجنس گرایی است. کلیسا های اسقفی در انگلستان و آمریکا هنوز با اجرای مراسم مذهبی ازدواج دو همجنس در کلیسا مخالف هستند ولی با پذیرش علنی روحانیون همجنس گرا در فرقه خود مساله ای ندارند.

مشکل آنها نظر شاخه آفریقایی کلیسا است؛ انتصاب یک کشیش همجنس گرا به مقامی ارشد در کلیسایی در آمریکا را که با اعتراض شدید اسقف کلیسای نیجریه روبرو شد، سر اسقف کلیسای کانتربری انگلستان و رهبر جهانی این شاخه از کلیسای پروتستان را در وضعیتی دشوار قرار داد. هنوز برای جلوگیری از گسستگی احتمالی کلیسای اسقفی راه حلی پیشنهاد نشده که برای دو شعبه آمریکایی و آفریقایی آن قابل قبول باشد. طرفداران برسمیت شناختن همجنس گرایی از طرف کلیسا می گویند اگر کلیسای اسقفی همجنس گرایی را برای مردم گناه نمی داند حرام دانستن آن برای خادمان کلیسا قابل دفاع نیست. مخالفان هم با این استدلال که همجنس گرایی در تورات و انجیل تقبیح شده کل ماجرا را غیر قابل دفاع می دانند.

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Age : 36
محل سکونت : Tehran
Registration date : 2007-10-04

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد