Iran Homosexual Activists Group
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ماکوان

2 مشترك

ماکوان Empty ماکوان

پست  Hamjensgera 2007-12-08, 16:10

من با وکیل ماکوان مولود زاده امروز تلفنی صحبت کردم ، ایشون عقیده داشتند که حکمی که اجرا شده برخلاف قوانین بودن و مراحل قانونی درست انجام نشده، ایشون تاکید کردند که تنها مدرکی به آن استناد شده اقرار خود ماکوان مولود زاده بوده ، همچنین گفتند که در مراسم خاکسپاری عده زیادی شرکت کردند.
من سعی خواهم کرد تا جایی که برام ممکن هست پیگیری های بیشتر انجام بدم.
ماکوان Iran17482-1

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Registration date : 2007-10-04

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ماکوان Empty رد: ماکوان

پست  Arsham Parsi 2008-01-11, 17:22

متاسفانه در حکم صادر شده حدود شش مورد از نظر فقه اسلامی اشکال وجود داشت. وقتی که کمپین لغو اعدام ماکوان برگزار شد و کمیسیون حقوق بشر دگرباشان به آیت الله شاهرودی نامه نوشت و این اشکالات را متذکر شد. رئیس قوه ی قضائیه خواستار توفق اعدام و تجدید نظر در پرونده شد و به استناد فقتوای آیت الله خامنه ای اثبات لواط ایقایی را با تکیه بر علم قاضی و اقرار فرد صحیح نمی دانست. روند معمولی تجدید نظر در پرونده دو ماه طول می کشد اما به دلیل اینکه قاضی پرونده ی ماکوان مشکل شخصی با خانواده او داشته و در خبرهایی که از طرف خانواده و روزنامه نگاران منتشر شده بارها او را تهدید به دستگیری و مرگ کرده بود، خودش شخصا به تهران می رود و پس از سه روز کم اعدام را می گیرد. بنا به حکم می بایست اعدام در پارکی در شهر پاوه (همان محل وقوع به اصطلاح جرم) اجرا شود اما به دلیل شرایط خاصی که قاضی به وجود آورده بود حکم در زندان کرمانشاه اجرا شد. بر طبق قانون خانواده محکوم و وکیل قانونی او باید از زمان اعدام مطلع شوند و در محل حاضر باشند اما متاسفانه زمانی که به وکیل ماکوان تماس می گیرند حکم اعدام اجرا شده بوده و از او می خواهند برای تحویل جسد در محل حاضر شود.
واقعا اینگونه موارد که متاسفانه کم هم نیست نه تنها تاسف آور بلکه فاجعه است.
Arsham Parsi
Arsham Parsi

تعداد پستها : 8
Registration date : 2007-10-05

http://www.arshamparsi.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه